Vážení spolupracovníci, kolegové, kamarádi,

jistě si většina z vás všimla dlouhodobě klesající životní úrovně občanů v naší zemi. Vláda Petra Fialy nutí své občany šetřit, zatímco si sama prokazatelně žije panským životem. Zadlužuje naši zemi raketovým tempem a dále si půjčuje horentní sumy peněz na sponzorování své pekelné jízdy, při které vysokou rychlostí rozhazuje a miliony a miliardy na projekty, kterých většina není akutní, a navíc by ani nemusely být nutně tak drahé. Někdy na projekty hodně pochybné a nedůvěryhodné. To vše za křiku, že za to oni nemohou, může za to ten, tamten a onen a velká část lidu této země jim jen pasivně přihlíží, stěžuje si pouze u internetu či u piva, v horším případě jim dokonce tleská, bohužel. Šíří se cenzura. Uvědomme si, že tato prolhaná vláda tady jednoho krásného dne nebude, bude schovaná někde po světě a bude si žít velice dobře, možná ze svých platů, možná z provizí a úplatků… Důležité je, že dluhy této země zůstanou tady, na bedrech nás a našich potomků. Vláda se řídí radami amatérů a teoretiků, kteří nás posílají na nákupy do okolních zemí, zatímco sama podporuje svými rozhodnutími zisky energetických a bankovních firem. Zahraniční politika naši země je stejně tragická, kdy jsou nejvyšší političtí zástupci otáčeni na letišti směrem domů, případně dostávají vzkaz, ať ani nesedají do letadla.

Většina lidí se však tváří, že se jich to netýká nebo to prostě jen tak nějak nenápadně přejdou. Bohužel nepřejdou. Není tomu tak a poznáme to my všichni již za pár měsíců např. na fondu FKSP. S největší pravděpodobností bude fond rozpočtován pouze na centrální úrovni a to ještě velice omezeně, tím pádem je vysoká pravděpodobnost, že skončí příspěvky 5.000 Kč na dovolenou, příspěvky 14 Kč na stravenku, dojde ke snížení příspěvku na stravenku z 55 na 45 Kč a další. Samozřejmě by nebyly k dispozici žádné prostředky na lokální sportovní akce, vstupenky, permanentky atd. Konsolidační balíček rovněž zkrátí rozpočet SFDI, odkud jsou, mimo jiné, financovány naše mzdy. V této souvislosti chci připomenout, že inflace za roky 2022-2024 dosáhne souhrnně více než 30 %.

V součinnosti s ostatními odborovými centrálami jsme proto byli jako ADP připravení podpořit výstražnou stávku na železnici. Jelikož jsme však obdrželi 15. 11. 2023 informaci od OSŽ, že se připojí k protestům pouze svou účastí na demonstraci, ADP sama bez podpory a spolupráce ostatních odborových organizací stávku organizovat nebude. Demonstrace byla prioritně zamýšlena jako souběžná akce spolu s případnou výstražnou stávkou pro zaměstnance, kteří by nebyli právě ve směně a chtěli ji podpořit.

Apeluji proto na všechny, všechny odboráře i neodboráře. Je třeba maximálně využít jednoty odborových centrál ČMKOS a ASO, která tady léta nebyla a podpořit svou účastí tuto demonstraci. Je potřeba dát hlasitě najevo, že schválení tohoto „balíčku“ bylo pro nás pověstnou poslední kapkou.

Rozmyslete si, jestli budete jen tiše podporovat tento marast a pomalou destrukci, nebo jestli jste v případě potřeby ochotni vystoupit ze své komfortní zóny, postavit se za správnou věc a dát hlasitě najevo, že vám není lhostejná budoucnost vaše ani vašich potomků.

Účast na demonstraci není podporou žádné politické strany či konkrétní osoby. Účastník podporuje pouze svou budoucnost.

Prohlašuji, že i kdyby se nepodařilo nic změnit, mé svědomí bude čisté, protože jsem udělal vše, co jsem mohl.

Žádám administrátory Správy železnic, aby tento dopis nepovažovali za spam či zneužívání interní pošty, jde o budoucnost nás všech, děkuji.

Svou účast nahlašujte na mém telefonu 777 878 123 - WhatsApp, ale možno i SMS či Telegram. Sraz účastníků bude v Praze hl.n. před vstupní halou 27. 11. 2023 v 11 h.

Ke stažení v PDF: